Najchętniej tworzy w technice olejnej, pasjonuje się również grafiką warsztatową, szczególnie linorytem i monotypią, a także fotografią. Od wielu lat zajmuje się malarstwem miniaturowym, eksperymentując z różnorodnymi podłożami, takimi jak płótno, ceramika, miedź czy kamień.
Debiutował wystawą zbiorową w 1992 roku. Ma na swoim koncie ponad trzydzieści wystaw indywidualnych oraz udział w przeszło stu krajowych i międzynarodowych ekspozycjach zbiorowych (m.in. w Austrii, Korei Południowej, na Węgrzech, Ukrainie i we Włoszech). Jego twórczość i zaangażowanie w rozwój kultury zostały docenione licznymi nagrodami, w tym Nagrodą Kulturalną Województwa Lubelskiego (2013), Nagrodą Burmistrza Łęcznej Łęczyński Odyniec Kultury (2015) oraz odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2025).
Jest związany z Łęczyńskim Stowarzyszeniem Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. Od 2011 roku pełni funkcję wiceprezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej. Od kilkunastu lat działa jako regionalista i animator lokalnej kultury. Współredagował liczne wydawnictwa przygotowane przez Centrum Kultury w Łęcznej, m.in.: „Ziemia Łęczyńska” (2007); „2 Eskadra Wywiadowcza (1918-1921)” – publikacja nagrodzona Wawrzynem Pawła Konrada i tytułem „Książka roku 2010” w kategorii Album – Lubelszczyzna, przyznanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie; „Łęczna miasto wielkich jarmarków w fotografii Wiktora Ziółkowskiego” (2010).
Jest również współredaktorem publikacji wydanych przez Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA, poświęconych historii i mieszkańcom Łęcznej, takich jak: „Łęcznianie” (2008); „Łęcznianie II” (2009); „Łęcznianie – czas zastygły w fotografii” (2010). Koordynował projekt „Łęczyńskie wspomnienia”, w ramach którego powstały cztery albumy z archiwalnymi fotografiami Łęcznej pt. „Pamięć miejsc” oraz sześć publikacji opartych na wspomnieniach mieszkańców miasta, m.in.: „Łęczna w blasku szabasowych świec” (2008); „Łęczyński wrzesień 1939” (2009); „Anioły nad Łęczną” (2009); „Widok z okna magistratu” (2010); „Łęczyńskie czary-mary” (2011); „Rzemieślnicy” (2012).
Od 2011 roku współredaguje rocznik historyczno-kulturalny „Merkuriusz Łęczyński”. Zawodowo związany jest z Centrum Kultury w Łęcznej, gdzie pełni funkcję kierownika CK-Osiedlowego Domu Kultury. Prowadzi Autorską Pracownię Artystyczną, do której uczęszczają dorośli i młodzież, corocznie organizując wystawy zbiorowe swoich uczniów.
tel. 888823327
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.